Róże - Szkółka Drzew, Krzewów Owocowych i Róż Robert Wieczorek. Specjalizuje się w produkcji drzew owocowych, krzewów jagodowych oraz krzewów róż. Materiał ten jest sprzedawany z gołym korzeniem, w formie pakowanej, jak i również w pojemnikach - gotowy do bezpośredniej sprzedaży.

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta
licencyjne róże tarasowe (rosa Terrazza® series)
niskie odmiany odmiany róż, o pełnych kwiatach i obfitym kwitnieniu, świetne do sadzenia w pojemnikach, na tarasy, balkony czy patio.
Rosa Terrazza® Pure

Rosa Terrazza® Saturnus
Rosa Terrazza® Comet
Rosa Terrazza® Cerise
Rosa Terrazza® Juicy


Rosa Terrazza® Meteor
Rosa Terrazza® Mars


wielkokwiatowe (rosa Hybrid-Tea)
krzewy o dużych pełnych kwiatach, wzniesionych i sztywnych pędach. Dorastają do 100-
150 cm wysokości. Wymagają systematycznego cięcia, przycinanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza rośliny do ponownego kwitnienia. Preferują stanowisko słoneczne, gleby żyzne. Polecane do obsadzania rabat, przydomowych ogródków, na eksponowane stanowiska oraz na kwiat cięty.   
ADAbiterse


ADAfunkup
ADAharlu


ADAlykces


ADAsilthe
ADAterhuit


Arthur Bell
Macbo
Mr Lincoln
Saucobol
Spirit of Peace
The Big Moon
Violet Night
rabatowe (rosa polyantha)
krzewydorastające do 100 cm wysokości. Kwitną bardzo obficie, na jednym pędzie może pojawić się nawet kilkadziesiąt kwiatów. Preferuja stanowiska słoneczne, osłonięte, gleby żyzne, lekko kwaśne. Cięcie roślin wykonujemy wiosną, zostawiając na pędzie 6-7 pąków i usuwając te zdziczałe. Świetne do obsadzania rabat, do kompozycji kolorystycznych.
Meidomonac
Meiratcan
Orange Ludwig
Raspberry Royale
Ruig tarasowa
Ruira tarasowa
Strolen
parkowe (rosa - shrub)
Róże parkowe to bardzo zróżnico-wana grupa róż, które uprawia się w parkach a także w ogrodach (określa się je często jako róże krzaczaste).
Charakteryzują się silnym wzrostem (100-300 cm), dużą żywotnością, obfitym i długim kwitnieniem oraz wzniesionymi pędami. Łatwiejsze  w uprawie niż inne odmiany. Wykazują dużą odporność na choroby i  szkodniki a także niskie temperatury. Nie wymagają przycinania w każdym  roku.
Jolly
Korlawe
Louise Odier
miniaturowe (miniature rose)
charakteryzują delikatnością i mnóstwem kwiatów w czerwonym, różowym, białym lub żółtym kolorze. Osiągają wysokość około 20-30  cm i kwitną  od marca do października. Można je uprawiać w mieszkaniu,  ale także w ogrodzie, na tarasie, balkonie. Stanowisko powinno być  jasne, osłonięte od wiatru, ale nie na  bezpośrednim słońcu.
KORverlandus
Sonnen Fairy


okrywowe (rosa floribunda)
są odmianą łatwą w uprawie, dorastającą do 50-100  cm. Charakteryzują się obfitym i długim kwitnieniem, które często się  powtarza. Kwiaty są duże, osadzone na sztywnych pędach. Polecane są do  przydomowych ogródków, na rabaty, skalniaki, oraz do upraw na   balkonach. Róże nie wymagają silnego cięcia (wiosną usuwa się tylko  uszkodzone pędy) i wycina przekwitłe kwiaty. Są odporne na choroby oraz  na niskie temperatury.
Harward Fairy
Henne Pink
Speru Fairy
The Fairy
pnące (rosa climber)
odmiany charakteryzujące się sztywnymi i długimi pędami przypominającymi pnącza. Dorastają do 300-350  cm wysokości. Kwiaty duże, pełne, bardzo liczne. Kwitnienie rozpoczyna  wczesnym latem i może ono trwać aż do jesieni. Wyglądają bardzo ładnie  na pergolach, kratkach lub innych podporach. Preferują stanowiska  słoneczne, glebę dowolną, tylko żeby nie była zbyt  podmokła i  piaszczysta. Cięcie należy wykonać wiosną, usuwając stare i zniszczone  pędy.
Blue Rambler
Golden Cascade
Kortersen
Macolub
Pink MuriaRóże krzewiaste występują w formie z gołym korzeniem, pakowane, oraz w pojemnikach – 2l, 3l, 4l
Dostępne  w szerokiej gamie kolorystycznej.Róże pienne występują w różnych wysokościach:

- 60 cm
- 90 cm
- 120 cm

W formie z gołym korzeniem, pakowane, oraz w pojemnikach – 5,5l
Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego