Róże - Szkółka Drzew, Krzewów Owocowych i Róż Robert Wieczorek. Specjalizuje się w produkcji drzew owocowych, krzewów jagodowych oraz krzewów róż. Materiał ten jest sprzedawany z gołym korzeniem, w formie pakowanej, jak i również w pojemnikach - gotowy do bezpośredniej sprzedaży.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Oferta

wielkokwiatowe (rosa Hybrid-Tea)
krzewy o dużych pełnych kwiatach, wzniesionych i sztywnych pędach. Dorasta do 100-150 cm wysokości. Wymaga systematycznego cięcia, przycinanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza rośliny do ponownego kwitnienia. Preferują stanowisko słoneczne, gleby żyzne. Polecane do obsadzania rabat, przydomowych ogródków, na eksponowane stanowiska oraz na kwiat cięty.   

ADAbiterse

ADAfunkup

ADAharlu

ADAlykces

ADAsilthe

ADAterhuit

Arthur Bell

Macbo

Mr Lincoln

Saucobol

Spirit of Peace

The Big Moon

Violet Night

rabatowe (rosa polyantha)
krzewydorastające do 100 cm wysokości. Kwitną bardzo obficie, na jednym pędzie może pojawić się nawet kilkadziesiąt kwiatów. Preferuja stanowiska słoneczne, osłonięte, gleby żyzne, lekko kwaśne. Cięcie roślin wykonujemy wiosną, zostawiając na pędzie 6-7 pąków i usuwając te zdziczałe. Świetne do obsadzania rabat, do kompozycji kolorystycznych.

Meidomonac

Meiratcan

Orange Ludwig

Raspberry Royale

Ruig tarasowa

Ruira tarasowa

Strolen

parkowe (rosa - shrub)
Róże parkowe to bardzo zróżnico-wana grupa róż, które uprawia się w parkach a także w ogrodach (określa się je często jako róże krzaczaste).
Charakteryzują się silnym wzrostem (100-300 cm), dużą żywotnością, obfitym i długim kwitnieniem oraz wzniesionymi pędami.
Łatwiejsze w uprawie niż inne odmiany. Wykazują dużą odporność na choroby i szkodniki a także niskie temperatury. Nie wymagają przycinania w każdym roku.

Jolly

Korlawe

Louise Odier

miniaturowe (miniature rose)
charakteryzują delikatnością i mnóstwem kwiatów w czerwonym, różowym, białym lub żółtym kolorze. Osiągają wysokość około 20-30 cm i kwitną  od marca do października. Można je uprawiać w mieszkaniu, ale także w ogrodzie, na tarasie, balkonie. Stanowisko powinno być jasne, osłonięte od wiatru, ale nie na  bezpośrednim słońcu.

KORverlandus

Sonnen Fairy

okrywowe (rosa floribunda)
są odmianą łatwą w uprawie, dorastającą do 50-100 cm. Charakteryzują się obfitym i długim kwitnieniem, które często się powtarza. Kwiaty są duże, osadzone na sztywnych pędach. Polecane są do przydomowych ogródków, na rabaty, skalniaki, oraz do upraw na  balkonach. Róże nie wymagają silnego cięcia (wiosną usuwa się tylko uszkodzone pędy) i wycina przekwitłe kwiaty. Są odporne na choroby oraz na niskie temperatury.

Harward Fairy

Henne Pink

Speru Fairy

The Fairy

pnące (rosa climber)
odmiany charakteryzujące się sztywnymi i długimi pędami przypominającymi pnącza. Dorastają do 300-350 cm wysokości. Kwiaty duże, pełne, bardzo liczne. Kwitnienie rozpoczyna wczesnym latem i może ono trwać aż do jesieni. Wyglądają bardzo ładnie na pergolach, kratkach lub innych podporach. Preferują stanowiska słoneczne, glebę dowolną, tylko żeby nie była zbyt  podmokła i piaszczysta. Cięcie należy wykonać wiosną, usuwając stare i zniszczone pędy.

Blue Rambler

Golden Cascade

Kortersen

Macolub

Pink Muria

 

Róże krzewiaste występują w formie z gołym korzeniem, pakowane, oraz w pojemnikach – 2l, 3l, 4l
Dostępne  w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

Róże pienne występują w różnych wysokościach:

-

60cm

-

90cm

-

110cm

 

W formie z gołym korzeniem, pakowane, oraz w pojemnikach – 5,5l
Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego